Ürün vermeyen meyve ağaçları aşılandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,7 ilçenin 28 kırsal mahallesinde yürüttüğü çalışmayla ürün vermeyen 9 bin adet çöğür,meyve vermeyen ve kör ceviz ağaçlarına kalem aşısı uyguladı.

Ürün vermeyen meyve ağaçları aşılandı
Ürün vermeyen meyve ağaçları aşılandı Bismilim.com
Bu içerik 277 kez okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı,mevsimlik işçi göçünün önüne geçmek ve yerel üreticiyi desteklemek amacıyla ürün vermeyen 9 bin adet çöğür,meyve vermeyen ve kör ceviz ağaçlarına kalem aşısı uyguladı. Aşılama işlemleri ceviz yetiştiriciliğine uygun olan Çermik,Silvan,Çınar,Hazro,Sur,Lice ve Kulp ilçelerinin kırsal mahallelerinde gerçekleştirildi. Aşılama mevsimi göz önünde bulundurularak yapılan çalışmada,toplam 209 mahalle ve bu mahallelerde ikamet eden 209 çiftçi faydalandı. 

Kalem aşısı çalışmalarının yanında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,yerel üreticilere kaliteli ceviz yetiştiriciliği,uygulamalı aşılama teknikleri,üretim süreçleri,ağaç bakım ve budama konularında eğitim verdi. Öte yandan çiftçilerin talepleri doğrultusunda ekipler,meyve vermeyen elma,armut,ayva ve kiraz ağaçlarına da kalem aşısı uyguladı. 

ağaç aşılama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak