Diyarbakır'da Dört ayrı merkezde iftar çadırı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, paylaşma ve dayanışma kültürünün devamlılığı olan ramazan ayında, dört ayrı merkezdeki çadır hazırlıklarını tamamlarken, 123 bin 500 kişinin iftar çadırlarından faydalanabileceği bilgisi verildi.

Diyarbakır'da Dört ayrı merkezde iftar çadırı
Diyarbakır'da Dört ayrı merkezde iftar çadırı Bismilim.com
Bu içerik 258 kez okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 6 Mayıs’ta başlayacak olan Ramazan ayının önemli faaliyetlerinden biri olan iftar çadırlarına ilişkin yapılan açıklama da kent genelinde 4 ayrı merkezde iftar çadırı açılacağı bilgisi verildi.

Hem iftar yapma imkanı olmayan hem de iftar vaktinde yoldaki yurttaşlarımızın ihtiyacının karşılanacağı iftar merkezlerinde günlük 4 çeşit yemek menüsü ile iftar hizmeti verilecek.

Ramazan ayında toplumda dayanışma ve paylaşma kültürünü pekiştirmek ve imkanı olmayan vatandaşlar için her yıl olduğu gibi bu yıl da çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı; Şeyh Sait (Dağkapı) Meydanı, Koşuyolu Parkı, Bağlar Medine Bulvarı’nda  kuracağı iftar çadırlarında günlük 4 bin, ramazan ayı boyunca da toplamda 123.500 kişiye yemek vermeyi hedefliyor.

7 bin 500 kişilik sahur hizmeti

İftar çadırlarının yanı sıra Sosyal Hizmetlere bağlı misafirhane de konaklayan hasta ve yakınlarına yönelik te Ramazan ayı boyunca sahur ve iftar hizmeti verilecek. Günlük olarak iki yüz elli, ramazan ayı boyunca da 7 bin 500 kişi faydalanacak.

 

diyarbakır iftar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak