Çocuklarla beraber çöp topladılar

“Çevreyi korumak doğamızda var” sloganıyla farkındalık oluşturmak isteyen Bismil Belediye Eş Başkanı Gülşen Özer ve Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Bozkuş çocuklarla birlikte istasyon caddesinde çöp topladı.

Çocuklarla beraber çöp topladılar
Çocuklarla beraber çöp topladılar Bismilim.com
Bu içerik 312 kez okundu.

Düzenlenen etkinliğe; Bismil Belediye Eş Başkanı Gülşen Özer, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Bozkuş, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Okul Müdürü, Öğretmenleri ve100’e yakın çevre gönüllüsü çocuk katıldı.

Çevreci çocuklarla birlikte eldiven takan ve eline çöp poşeti alan Bismil Belediye Eş Başkanı Özer ve Belediye Başkan Yardımcısı Bozkuş, istasyon caddesindeki yerlere atılmış çöpleri topladı. Çevreci çocuklara temizlik konusunda tavsiyelerde bulunan Eş Başkan Özer, bu etkinlikle temizlik konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını dile getirdi.

“Doğa hepimizindir ve bu doğayı korumamız, temiz tutmamız gerekiyor” diyen Eş Başkanı Özer şunları söyledi:

“Kurtuluş İmam Hatip Ortaokul Öğrencilerimizle çevre etkinliği yaparak caddelerimizde temizlik çalışması yaptık. Burada önemli olan gençlerimize, çocuklarımıza temizlik bilincimize aşılamak ve onları diğerlerine örnek göstermektir. Doğa hepimizindir ve bu doğayı korumamız, temiz tutmamız gerekiyor. Gençlerimizle birlikte caddelerimizin temizliğini yaparak öğrencilere çevremizi temiz tutmaları gerektiğini, bu doğayı kendilerinin kullandığını ve kendileri için korumaları gerektiğini anlatıyoruz. Bu güzel etkinlikte katkısı olan İlçe Milli Eğitim müdürü ve tüm hocalarımıza ve etkinliğe katılan çocuklarımıza farkındalık oluşturdukları için teşekkür ediyorum” dedi.

 

bismil belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak