Bismil'de Dicle Nehrine hayvan Pisliği atan İki kişi Yakalandı

Bismil'de Dicle Nehrine hayvan Pisliği atan İki kişi Yakalanıp haklarında işlem yapıldı

Bismil'de Dicle Nehrine hayvan Pisliği atan İki kişi Yakalandı
Bismil'de Dicle Nehrine hayvan Pisliği atan İki kişi Yakalandı Bismilim.com
Bu içerik 62 kez okundu.

    Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, Bismil ilçesi Ambar mahallesinde bulunan Dicle Nehrine hayvan pisliği atılarak nehrin kirletildiği duyumu alınmıştır.

     Devam eden çalışmalar neticesinde, Bismil ilçesi Ambar Mahallesi mülki sınırları içerisinde 03 Kasım 2019 Cumartesi günü  icra edilen devriye esnasında bir şahsın kullanmış olduğu traktör ile nehir içerisine kanatlı hayvan ölüsü ve pisliğinin döktüğünün görülmesi üzerine devriye ekibince olaya müdahale edilerek şüpheli A.E. (Suriye uyruklu) isimli şahıs olaya konu olan araç ile birlikte olay yerinde yakalanmıştır.

     Nehir içerisinde yapılan kontrolde, dökülen atıklarda hayvan ölülerinin ve hayvan pisliklerinin görüldüğü, suyun içerisinde 4 m2 çapında bir yer kapladığı, atıkların bulunduğu yeri tamamen kirlettiği, etrafa kötü bir koku yaydığı tespit edilmiştir.

     Bahse konu olay ile ilgili olarak, tavuk çiftliği sahibi F.S. ve atığı döken A.E. hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununa Muhalefet ve 4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanuna Muhalefet suçlarından yasal işlem başlatılmıştır.

bismil dicle nehri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak