İnternet başında Günde Ortalama 10 geçiriliyor

günde bilgisayar başında ortalama 7 saat vakit geçirildiği, sosyal medyaya ise günde en az 3 saat zaman ayrıldığı ortaya çıktı

İnternet başında  Günde Ortalama 10  geçiriliyor
İnternet başında  Günde Ortalama 10  geçiriliyor   Bismilim.com
Bu içerik 761 kez okundu.

Yapılan araştırmalarda Türkiye'de internet kullanım oranının yüzde 60'lara ulaştığı, 42 milyon kişinin ise sosyal medyaya mobilden bağlandığı belirlendi.

Konuyla ilgili medyada inceleme yapan Interpress'in Gençlik ve Spor Bakanlığı verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye'de gün içinde bilgisayar başında ortalama 7 saat vakit geçirildiği, sosyal medyaya ise günde en az 3 saat zaman ayrıldığı ortaya çıktı.

Kuzey Amerika ve Birleşik Arap Emirlikleri öne çıkıyor

Dünyada 354 milyondan fazla kişinin internet kullandığı günümüzde 482 milyon ise aktif sosyal medya kullanıcısının bulunduğu belirlendiği belirtilirken, internetin en yaygın kullanıldığı kıtanın yüzde 88 ile Kuzey Amerika olduğu, en fazla internet kullanımının ise yüzde 100 ile Birleşik Arap Emirliklerinde gerçekleştiği kaydedildi.

Bu alanda Japonya'nın yüzde 93 ile ikinci, İngiltere'nin ise yüzde 92 ile üçüncü sırada yer aldığı tespit edildiği, internet kullanımının en az olduğu kıtaların ise Güney Asya ve Afrika olarak saptandığı ifade edildi


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak