Ücretsiz Yaz Spor Okulları kayıtları devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları spora teşvik etmek amacıyla yaz aylarında başlattığı ve şuana kadar 2 bin 500 çocuğun başvuruda bulunduğu Yaz Spor Okulları kayıtları devam ediyor.

Ücretsiz Yaz Spor Okulları kayıtları devam ediyor
Ücretsiz Yaz Spor Okulları kayıtları devam ediyor Bismilim.com
Bu içerik 851 kez okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın,okulların tatil olmasıyla birlikte çocukları spora teşvik etme ve boş zamanlarını verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla başlattığı Yaz Spor Okulları’nın kayıtları devam ediyor. Masa tenisi, futbol, voleybol, basketbol, kort tenisi, atletizm, satranç, halk oyunları, taekwondo, kickbocks, jimnastik, bisiklet ve yüzme kursları olmak üzere toplam 13 branşta eğitimler 25 Haziran itibariyle başlayacak. 

Kayıtlara yoğun ilgi

20 Haziran’da tamamlanacak olan başvurularda şuana kadar 2 bin 500 çocuk başvuruda bulundu. Yaz Spor Okulları’ndan yararlanmak isteyen 7-16 yaş arası erkek ve kız çocukları başvurularını Sümerpark Spor Şube Müdürlüğü, 500 Evler Spor Tesisleri, Bilgi Evi, Mahabad Bulvarı Tenis Kortları ve Seyrantepe TOKİ Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yüzme Havuzu idarelerinde yapabilecek.

Eğitimler Büyükşehir Belediyesi spor tesislerinde

Daha önce spor tesisleri eksikliği nedeniyle eğitimleri farklı yerlerde yapmak zorunda kalan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,eğitimleri geçen yıl inşa ettiği spor tesislerinde verecek. Masa tenisi, satranç, jimnastik, bisiklet, taekwondo ve halk oyunları branşları Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda, basketbol, futbol ve voleybol kursları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Talaytepe Spor Tesisleri’nde, yüzme Seyrantepe TOKİ’de, kort tenisi eğitimi ise Mahabad Bulvarı ve Sümerpark’ta gerçekleşecek.

Yaz Spor Okulları haftalık program ve eğitim saatleri daha sonra belirlenecek. 25 Haziran’da başlayacak 15 Eylül’de sona erecek olan Yaz Spor Okulları’nda branşında uzman 30 eğitmen görev yapacak.

Bismil Yaz Spor Okulları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak