Bölge Halkına Müjde Diyarbakır - Avrupa uçuşları başladı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, yeni başlattığı ve Türkiye'de de bir ilk olan Diyarbakır-Avrupa seferleri kapsamında ilk uçuşunu bugün Frankfurt'tan Diyarbakır'a gerçekleştirdi.

Bölge Halkına Müjde Diyarbakır - Avrupa uçuşları başladı
Bölge Halkına Müjde Diyarbakır - Avrupa uçuşları başladı Bismilim.com
Bu içerik 960 kez okundu.

2018 yaz sezonunda Anadolu-Avrupa uçuşlarını artırmaya devam eden SunExpress, Diyarbakır kalkışlı olarak Almanya'nın popüler destinasyonları Frankfurt, Hannover ve Düsseldorf'a haftada 1 kez karşılıklı sefer düzenliyor.

SunExpress, bu bağlantıyla birlikte Diyarbakır'ı Avrupa'ya direkt tarifeli seferle bağlayan ilk hava yolu oldu.

SunExpress, bugün yeni güzergâhı Frankfurt'tan Diyarbakır'a ilk kesintisiz uçuşunu gerçekleştirdi. İlk uçuşa özel düzenlenen törene Diyarbakır Vali Yardımcısı Hasan Gökpınar ve SunExpress Kurumsal İlişkiler Müdürü Serdar Alyamaç da katıldı. Tören kapsamında Diyarbakır Havalimanı’na iniş yapan uçak için pistte su takı seremonisi yapıldı ve yolcular çiçeklerle karşılandı.

SunExpress Kurumsal İlişkiler Müdürü Serdar Alyamaç yaklaşık 4 yıldır Diyarbakır'dan Avrupa'ya uçuşlar gerçekleştirmek istediklerini, ama terminalin fiziki şartlarından dolayı bunu daha önce yapamadıklarını söyledi. Alyamaç “Bugün ilk uçuşumuzu gerçekleştirdik. 21 Haziran’da Düsseldorf’a ilk uçuşumuz gerçekleşecek. 22 Haziran’da da Hannover’e gerçekleşecek. Biz 2006’dan bu yana Antalya ve İzmir’den Diyarbakır’a kesintisiz uçuyoruz. 2018 dönemi itibariyle Diyarbakır pazarına yaklaşık 313 bin koltuk arz edeceğiz. Bu SunExpress’in Diyarbakır pazarına olan inancını gösteriyor.” dedi.

Diyarbakır Vali Yardımcısı Hasan Gökpınar ise uçak seferlerinin ekonomiye çok ciddi katkı sağlayacağını ümit ettiğini, haftada karşılıklı olarak 3 sefer olacağını, doluluk oranına bağlı farklı ülkelere de seferler düzenlenebileceğini söyledi.

Gökpınar, “Doğrudan Almanya’nın Frankfurt, Düsseldorf ve Hannover şehirlerine gerçekleştirilecek bu seferlerin Diyarbakır’ın turizmine ve tanıtımına çok ciddi katkı sağlayacağını ümit ediyoruz. Doluluk oranı yüksek olursa bu uçuşlar yılın 12 ayına birden yayılacak. Haftada 3 sefer olacak. 189 kişilik bir Boeing 737-800 uçağıyla bu uçuşlar icra ediliyor. Bugün 138 kişi geldi 68 kişi de geri dönüyor.” ifadelerini kullandı.

Bugün Frankfurt ile başlayan Diyarbakır-Avrupa uçuşları, 21 Haziran itibariyle Düsseldorf ve 22 Haziran itibariyle başlayan Hannover seferleri ile devam edecek. SunExpress, 2018 yaz sezonunda Diyarbakır'a toplamda 312 bin 984 koltuk arz ediyor.

 

Diyarbakır'ı Avrupa'ya bağlıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak