Bismil'de Uyarılara rağmen anız yangınları devam ediyor

Bismil'de Yine Aynı Manzara "Anız yangını"

Bismil'de Uyarılara rağmen anız yangınları devam ediyor
Bismil'de Uyarılara rağmen anız yangınları devam ediyor Bismilim.com
Bu içerik 760 kez okundu.

Her seneye yapılan uyarı ve duyurulara aldırmayan Bismil deki çiftçiler anız yakmaya devam ediyor. Bir çok canlının yaşama hakkını hiçe sayan duyarsız kişiler anız yakarak hem canlılara hemde bizlere zarar veriyor.

Tarım geleceğine ve toprağa verdiği zarar kadar, toprakta bulunan canlılarında diri diri yakılmasıyla tartışma konusu olan anız yakmalar, yetkililerin tüm uyarılarına ve bilgilendirmelerine rağmen bu sene de devam ediyor.

Anız yakmanın topraktaki organizmaların yok olmasına neden olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bu sebeple ürünün kalitesinde ciddi düşüşler oluştuğunu belirtiyor. Ancak yapılan tüm ikazlara rağmen yer yer anız yangınlarının başlaması, ciddi önlemlerin alınmadığı yorumlarını da beraberinde getirdi.
Anız yakılmasından şikâyet eden Yasir Temiz, "Anız yakma çevreye gerçekten çok zarar veriyor. Hatta ekilen buğdayların ve mısırların zararlı veya zararsız bütün ufak hayvanlarını öldürüyor. Bu anızların yakılmasıyla şehir merkezine gelen yanık anız parçaları gerçekten bizi ve çevreyi rahatsız ediyor. Hatta çarşı merkezine dahi geliyor. Biz anız yakılmasına dur denilmesini istiyoruz. Yetkililerin buna bir son vermesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

bismil anız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak