Öğrencilere ücretsiz ulaşım

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil ve diğer ilçeleri için 30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günü yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) katılacak aday ile görevlilere ücretsiz toplu taşıma hizmeti verecek.

Öğrencilere ücretsiz ulaşım
Öğrencilere ücretsiz ulaşım Bismilim.com
Bu içerik 555 kez okundu.

Bu hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrenciler ve görevliler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günü yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) katılacak öğrencilerin sınav noktalarına ulaşımlarında kolaylık sağlamak amacıyla sabah saat 08.00 ile akşam saat 17.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesi otobüsleri tarafından ücretsiz ulaşım hizmeti verilecektir. Uygulamadan sınav giriş belgelerini ibraz eden öğrenciler ve görevliler faydalanacaktır” denildi.

Gürültü uyarısı

Açıklamada ayrıca öğrencilerin sınava girecekleri okul çevrelerinde sınav süresince öğrencilerin konsantrasyonlarını bozacak şekilde gürültüye mahal verilmemesi, inşaatlarda gürültüye sebep olacak çalışmaların yapılmaması ve yollarda klakson çalınmaması konusunda da uyarıda bulunuldu.

Başkan Atilla öğrencilere başarı diledi

Bu hafta sonu yapılacak YKS'ye katılacak adaylar için ulaşım ve gürültü konularında gerekli tedbirlerin alınacağını belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, “Sınava katılacak öğrencilerimiz belediyeye ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacak. Sınava girecek olan tüm öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını almaları temennisiyle, başarılar dilerim” dedi.

YKS ücretsiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak