Bismil için 9 yeni kütüphane

Bismil'de 9 okula Z Kütüphane yapımı devam ediyor çocukların rahat bir şekilde gelip kitap okuyabileceği ve ders çalışabileceği ve rahat bir şekilde bilgiye ulaşabileceği bir ortam olacak

Bismil için 9 yeni kütüphane
Bismil için 9 yeni kütüphane Bismilim.com
Bu içerik 917 kez okundu.

Önümüzdeki Eğitim Öğretime Hazır Hale Gelecek

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ise, “ Bismil Belediyesi tarafından İlçe okullarımıza yaptırılmak üzere 9 tane Z Kütüphane çalışması devam ettiğini belirterek,” Daha önce Bakanlık tarafından ilçede Z Kütüphane sayılarının artırılması talebinde bulundular. Ödeme yetersizliğinden dolayı Kaymakamızla görüştük. Kaymakamımızın talimatıyla 9 tane Z kütüphane çalışması aynı anda devam ediyor. Önümüzdeki 2018-2019 Eğitim öğretim yılında eğitim öğretime hazır olacaktır “, dedi.

 

Z Kütüphanelerin içeriği hakkında da bilgi veren Ak, “Z Kütüphanemizin içinde 10 bin adet kitap, Bilgisayarlar, Akıllı tahta, çocukların rahat bir şekilde gelip kitap okuyabileceği ve ders çalışabileceği ve rahat bir şekilde bilgiye ulaşabileceği bir ortam olacaktır. Yani medeniyetin kültürün olduğu bir kütüphane olacaktır.  Her öğrencimizin gidebileceği okulları belirledik. İnşaallah önümüzdeki eğitim öğretim yılına Belediye tarafından öğrencilerimize bir armağan olacaktır.

 

İşte Kütüphane Kazandırılan Okullar

Tepe Çok Programlı Anadolu Lisesi, Bismil Anadolu Lise, Selahaddin Eyyübi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bismil Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Bismil Fen Lisesi, Kurtuluş İmam Hatip Ortaokulu, Fatma Zehra İmam Hatip Ortaokulu, Ahmedi Hanı Orta Ortaokulu ve Toki İlkokulu olmak üzere 9 farklı okula çalışmalar devam ediyor.

bismil z kütüphane devam ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak