Kesici Aletleri Çöpe Atarken Dikkat Edelim

Sokakta yaşayan hayvanların zarar görmemesi için kesici aletleri rastgele çöpe atmayalım

Kesici Aletleri Çöpe Atarken Dikkat Edelim
Kesici Aletleri Çöpe Atarken Dikkat Edelim Bismilim.com
Bu içerik 1297 kez okundu.

Özellikle berber ve kuaförlerin kullandıkları jiletleri çöpe atmaları, buralarda naylon ve plastik toplayan insanlar ile yemek bulmaya çalışan kedi ve köpek gibi hayvanların zarar görmesine neden oluyor.

Diyarbakır'da bazı berberler, geçtiğimiz günlerde "jilet kumbarası" uygulaması başlatarak söz konusu zararların en aza indirilmesini sağlamaya çalışmışlardı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezinden sorumlu Veteriner Hekim Kader İçen, bu uygulamanın yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi.

İçen, "Kuaför ve berberlerin yürütmüş oldukları bu proje ve kampanya çok güzel. Yayılmasını temenni ederim çünkü kesici aleti sadece kuaför ve berberler kullanmıyor. Diğer birçok esnaf kullanabiliyor. Evlerimizde bile kesici alet atıkları olabiliyor. Örneğin bardak kırıldığında çöplerimize atmayalım. Çünkü çöplerden insanlar ve hayvanlar yararlanıyorlar. Çocuklar karton, pet şişe vesaire topluyor; hayvanlar da besleniyorlar. O yüzden kesici aletleri ya da kesici alet oluşturabilecekleri, buna kürdan da dâhildir, sallapati şekilde çöpe atmayın." dedi.

 

bismil sokakköpeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak