Bismil'de Zilsiz Okul ve Öğretmensiz Sınav

Bismil Yukarı Harım İlkokulu ve Ortaokulunda gerçekleşen "Zilsiz Okul" ve "Öğretmensiz Sınav" projesi çalışmaları tamamlandı.

Bismil'de Zilsiz Okul ve Öğretmensiz Sınav
Bismil'de Zilsiz Okul ve Öğretmensiz Sınav Bismilim.com
Bu içerik 2041 kez okundu.

 Zilsiz okul projesinin devreye girmesi ile birlikte okul öğrencileri tenefüslere çıkarken artık zil sesini duymayacaklardır. Öğretmensiz Sınav projesi kapsamında yapılan sınavlarda öğrenciler gözetmensiz sınavlarını tamamladı. 

Bismil ilçesinde bulunan Yukarı Harım Köyü İlk-Ortaokulu, geçtiğimiz yıl örnek bir çalışmaya imza atarak okullarındaki zil seslerine son vermişti. Ders aralarında sınıflarda bulunan saatler üzerinde giriş çıkış yapan öğrenciler, dakikalarına uyarak ders başlarında sınıflarında hazır olarak zil sesini ortadan kaldırmıştı. Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen öğretmenler, bu durumu tartışarak uygulamayı hayata geçirip geçirmeme konusunda görüş bildirdi. Yapılan çalışmanın ardından kurul, sınavları gözetmensiz yapmaya başladı.

Projenin Bismil´de ilk kez hayata geçtiğini kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın AK, bu projelerin  Bismildeki diğer okullarımızda da hayata geçirilmesini bekliyoruz.

Bismil Yukarı Harım İlkokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak