Bismil'de zabıta denetimlere devam ediyor

Bismil Belediyesi Zabıta müdürlüğü, market ve bakkallarda gıda denetimi uygulaması yaptı.

Bismil'de zabıta denetimlere devam ediyor
Bismil'de zabıta denetimlere devam ediyor Bismilim.com
Bu içerik 1741 kez okundu.

 Denetimler sırasında son kullanım tarihi geçmiş çikolata, bebek maması, tereyağı, gazlı içeceklerden cipslere kadar çok sayıda gıda toplatıldı. Toplatılan tarihi geçmiş gıdalar daha sonra zabıta ekiplerince imha edildi.

Bismil Belediyesi Zabıta müdürlüğünce yapılan denetimlerde yaklaşık 110 adet son kulamım tarihi geçmiş 10 kalem gıda maddesini imha ederken, ürünleri satan işletmelere de gereken işlemler yapıldı. Esnaflarımız tarihi geçmiş ürünleri raflarından kaldırmaları veya iade etmeleri konusunda uyarıldı, Bismil Belediyesi olarak kesinlikle bu tür son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin halka satışına izin verilmeyeceği ve gıda ürünleri satan yerlere yönelik denetimlerin düzenli olarak yapılacağı her esnafa tek tek anlatıldı.

“İnsan sağlığı her şeyden önemli”

Bismil Belediyesi Zabıta Müdürü Arap Karademir yaptığı açıklamada, Zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalar tüketmesi için denetimlerine aralıksız devam edeceğini belirterek, özellikle vatandaşlarımız ürün satın alma sırasında ürünlerin son kullanma tarihlerine bakmalı, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri raflarında bulunduran esnafları Belediyemizin 0530 162 16 21 numaralı WhatsApp iletişim hattına şikayette bulunabilirler.

bismil denetim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak