Yazar Mustafa Ökkeş Evren Bismil'de öğretmen ve öğrencilere seminer verdi.

Bismil Eğitim Bir-Sen ve Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmen ve öğrencileri Çocuk Edebiyatı Yazarı Mustafa Ökkeş EVREN ile bir araya getirdi.

Yazar Mustafa Ökkeş Evren Bismil'de öğretmen ve öğrencilere seminer verdi.
Yazar Mustafa Ökkeş Evren Bismil'de öğretmen ve öğrencilere seminer verdi. Bismilim.com
Bu içerik 1478 kez okundu.

    İlçe Milli Eğitim Müdürü  Aydın AK, “Hepimiz bu mesleği seçerken; ömrümüzü, nefesimizi bu milletin evlatlarına adamaya talip olduk. Öğrencilerimizin gönül kapısını aşkla çalarken; onları yarına şekil veren ve kadim kültürümüzü geleceğe taşıyan bireyler olarak yetiştireceğiz. Bu toprakları vatan yapan, bu ülkeye değer katan, özveri ile çalışan eğitimciler olacaktır. Hepimizin ortak kaygısı vatanımız, bayrağımız ve yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızdır.” sözleriyle konuşmasına başladı.

       İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak yaptığı açılış konuşmasının ardından sözü, Çocuk Edebiyatı Yazarı Mustafa Ökkeş EVREN’e bıraktı. Beyin temelli öğrenme modelinden bahseden EVREN, herkesin öncelikle mutluluk, iyilik, kötülük, başarı gibi kavramları kafasında tanımlaması gerektiğini belirterek, “Bunların sizin için ne ifade ettiğini tanımlamazsanız ulaştığınızda veya karşılaştığınızda da anlayamazsınız. Hayatta kendimizi akışa bırakmadan bilinçli bir şekilde ilerlemeliyiz.” dedi.

     Evren: “Genç ve dinamik bir nüfusa sahibiz. Anadolu’nun binlerce yıllık kadim kültüründen yadigar maddi ve manevi kültürel ögelerimiz var. Çocuklarımıza 21. yüzyıl becerilerini kazandırırken bir yandan da hayal gücünü geliştirmeliyiz. Onlara kendilerine bir hedef koymayı, hayallerinin peşinden gitmeyi öğretmeliyiz. Sadece mutlu ve umutlu çocuklar öğrenir.” dedi.

     Söyleşide öğrencilere de seslenen Evren, üç konunun altını çizdi. “Başarı için anne, baba, öğretmen desteği ve duasını alacaksınız, kendinizi önemsiz görmeyeceksiniz ve hayallerinizi büyük tutacaksınız.” diyerek öğrencilere veda etti.

    

Mustafa Ökkeş Evren
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak