Fırıncılara hijyen eğitimi

Vatandaşların sağlıklı temel gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ortaklaşa fırın işletmeleri ve personellerine hijyen eğitimi verdi.

Fırıncılara hijyen eğitimi
Fırıncılara hijyen eğitimi Bismilim.com
Bu içerik 291 kez okundu.

Vatandaşların sağlıklı temel gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ortaklaşa fırın işletmeleri ve personellerine Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Resepsiyon Salonu’nda hijyen eğitimi verdi. Eğitim ve sertifika dağıtım programına Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Daire Başkanları, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, fırın işletme sahipleri ile personelleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan eğitim, Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün tarım ürünlerinin üretim istatistiklerinin ile çalışmalarının yer aldığı video gösterimiyle devam etti. Video gösteriminin ardından konuşan Atalar, Diyarbakır’da somun ve pide ekmek üreten 5 bin adet fırının bulunduğunu söyledi.2018 yılında birçok fırında denetim gerçekleştirdiklerini belirten Atalar, sektörün belirli sorunları olduğunu ve halkında farklı beklentilerinin bulunduğunu ifade etti. Üretimde kaliteyi yakalamak adına belirli standartlarının olması gerektiğinin altını çizen Atalar, bazı fırınların kalite standardını yakaladıklarını amaçlarının tüm fırınların bu seviyeye getirmek olduğunu dile getirdi. Temizlik konusunun oldukça önemli ve hayati olduğunu belirten Atalar, bu durumu kimsenin inisiyatifine bırakamayacaklarını söyledi. Fırın denetimlerinin rutin şekilde devam ettiğini ve ALO 174’e gelen ihbarları da değerlendirdiklerini ifade eden Atalar, mevzuat dışında hareket eden fırınlara cezai işlem uyguladıklarını sözlerine ekleyerek konuşmasını tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak