İl Milli Eğitim Müdürü Bismil'de Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Bismil'de Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Bismil'de Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
İl Milli Eğitim Müdürü Bismil'de Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi Bismilim.com
Bu içerik 266 kez okundu.

 İlçemize sözleşmeli öğretmen olarak atanan aday öğretmenlere yönelik verilen hizmetiçi eğitim seminerinin konuğu  İl Milli Eğitim Müdürü  Hasan Aslan’dı. Yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Emekli Şube Müdürü Ferit Fidancı ve aday öğretmenler katıldı.

   Sözleşmeli aday öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, “Öğretmenlik bir sevgi mesleğidir. Öğretmenlik kutsal olduğu kadar zordur, zor olduğu kadar da kutsaldır. Bir sözünüzle dünyanın kaderini değiştirecek dahiler yetiştirebilirsiniz. Bir sözünüzle de bir çocuğu hayata küstürebilirsiniz. Onun için her öğretmen arkadaşımızın öncellikle yüreğinin sevgiyle dolu olmasını istiyorum. Bizler öyle bir mesleğin mensuplarıyız ki anne ve babasının merhamet göstermediği bir çocuğa merhamet göstermekle, onun saçını okşamakla, onun yüreğine dokunmakla sorumluyuz. Biz böylesi kutsal bir mesleğin mensuplarıyız. Bu vesile ile ziyaretinizden büyük bir memnuniyet duyduğumu bir kere daha ifade etmek istiyorum. Hepinize okullarınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

   İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, konuşmasının ardından aday öğretmenlerle soru-cevap şeklinde bir süre sohbet etti.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, seminerin mesai saatleri dışında akşam saatlerinde olmasına rağmen davetimizi kırmayıp aday öğretmenlerimizi bilgilendirdiği ve değerli vaktini bizlere ayırdığı için İl Milli Eğitim Müdürü  Hasan Aslan’a teşekkürlerini iletti. 

Millieğitim Hasan Aslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak