Ömer Döngel Bismil Halkıyla Buluştu

Ömer Döngel Bismil Halkıyla Buluştu

Ömer Döngel Bismil Halkıyla Buluştu
Ömer Döngel Bismil Halkıyla Buluştu Bismilim.com
Bu içerik 319 kez okundu.

Özel bir düğün salonunda düzenlenen söyleşiye yoğun ilgi gösteren vatandaşlar salonu tamamen doldururken, programda hanımlar da yoğun ilgi gördü. Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’in de katıldığı ve Regaib Kandili’nin bir gün öncesinde düzenlenen programda sevilen ilahiyatçı yazar Döngeloğlu, Peygamber Efendimizin hayatından kesitler ve ahlakını örnekler vererek anlattı. Akıcı anlatımıyla gönülleri mest eden Döngeloğlu, Kur’an-ı Kerim’in Peygamberimizin hayatına ışık tutan çok önemli bir rehber olduğunu söyleyerek, “Kürt, Türk ,Arap ve tüm ırkların birbirinden üstünlüğünün olmadığını, üstünlüğün takvada olduğunu belirtti.

8 Mart Dünya kadınlar gününün tarihine değinen Düngeloğlu,” 8 Mart vahşi Amerikanın 700 kadının diri diri yakıldığının tarihidir. Ama vahşi batı 8 Mart tarihini Dünya kadınlar günü olarak bize yutturmaya çalışıyor.

İslamiyet’in Kadınlara ne kadar önem verdiğini belirten Düngeloğlu, “Peygamber efendimizin vefat etmeden önceki son saatlerinde Hz. Aişe’ye Namazın önemine ve Kadınların haklarına riyayet etmemizi tavsiye ettiğini ifade etti.

Grup ezgi sanatçılarında Emrah Güneş ve semaven gösterimi ile geceye ayrı bir renk kattı. İlahi sanatçısı Emrah Güneş’in seslendirdiği  ilahilerle katılımcıları mest etti.

Programın sonunda Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel tarafından Ömer Düngeloğlu ve Sanatçı Emrah Güneş’e plaket taktim etti. Ayrıca programa katılanlara kandil simitti ikram edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak