Diyarbakır'da Picasso'ya ait tarihi tablo ele geçirildi

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde tarihi eser satıcılarına yönelik yapılan operasyonda dünyaca ünlü Ressam, Pablo Picasso'ya ait tarihi tablo ele geçirilirken, tabloyu satmaya çalıştıkları belirtilen 3 şüpheli yakalandı.

Diyarbakır'da Picasso'ya ait tarihi tablo ele geçirildi
Diyarbakır'da Picasso'ya ait tarihi tablo ele geçirildi Bismilim.com
Bu içerik 243 kez okundu.

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, Picasso'ya ait olduğu değerlendirilen tarihi tabloyu satmak üzere olan şahısların suçüstü yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, "Yenişehir ilçesinde ikamet eden 3 şüpheli şahsın tarihi bir tabloyu satmak için alıcı aradığı bilgisine ulaşılmıştır. 7 Mart 2019 Perşembe günü Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde icra edilen operasyonda; bahse konu şüpheli şahıslar, tarihi tabloyu satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmıştır. Şahısların üzerlerinde ve iş yerlerinde yapılan adli aramada; papirüs kâğıdının üzerine resmedilmiş çıplak kadın ve erkek figürleri bulunan, tablonun arkasında İngilizce olarak 'Çıplak katil, bu şaheser Picasso eseri olup bizim tarafımızdan gösterime sunulmuştur' yazısı ve Irak Ulusal Müzesinin mührü bulunan, ön kısmında Picasso'ya ait olduğu değerlendirilen imzanın bulunduğu 78x51 ebatında bir adet tablo ele geçirilmiştir." denildi. 

Açıklamanın devamında, tablonun muhafaza altına alındığı ve olayla iltisaklı 5 şüphelinin gözaltına alındığı kaydedildi.

 

picasso tablo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak