Bismil'de Muhtarlık revaçta!

Muhtarların maaşının olması, sosyal güvencesinin olması, muhtarlığı daha cazip hale getirdi.

Bismil'de Muhtarlık revaçta!
Bismil'de Muhtarlık revaçta! Bismilim.com
Bu içerik 335 kez okundu.

Bismil’de son birkaç yılın yükselen değeri hiç şüphesiz muhtarlık. Merkezde 12 mahallesi bulunan Bismil’de her bir mahallede ortalama 3 ila 10 muhtar adayı var. Seçmen sayısı 2 bin 500’e dayanan mahallelerde ise bu sayı 8 yada 10’un  üzerine çıkabiliyor.

Her bir muhtar adayının kendini ifade eden, mahallesine yapacağı hizmete dair sloganı da var.

Sıkça kullanılan bir slogan ise mahallerindeki sorunları bildiklerini gösteren “Sorunları da çözümleri de biliyoruz”.

Peki Neden Muhtarlık revaçta!

Asgari ücret,  silah taşıma ruhsatı SSK’sı olmaya sosyal güvenlik, emekli olduktan sonra muhtar seçilenlerin hem emekli maaşlarını hem de muhtar maaşlarını alabiliyor olması Türkiye genelinde olduğu gibi Bismil’de de muhtarlığa ilgiyi artıran en önemli nedenlerden sayılabilir.

Hal böyle iken seçime az bir vakit kala Bismil'deki muhtar adayları da seçime iyice ısındı. Seçmenlere farklı vaatlerde bulunan muhtar adayları, hafta sonları ile akşam saatleri seçmenlerin kapısını çalıyor.

Ev ziyaretlerinin yanı sıra yerel seçimlere hazırlanan muhtar adayları, seçmenlerine ulaşabilmek için sosyal medyayı da etkili bir şekilde kullanıyor.

Broşürünü bastıran, sloganını belirleyen muhtar adayları soluğu sosyal medyada alıyor. Bu bağlamda, muhtar adayları kendi isimlerine açtıkları hesaplarla sosyal medya üzerinden seçmenlerine ulaşıyor. 

 

muhtarlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
AÖL'den mezun olamayan öğrencilere müjde
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak
Yumurta üreticileri biraz nefes alacak